Hulk Hogan. Morderczy trening na sqrwysyństwo

Hulk Hogan. Morderczy trening na sqrwysyństwo

18 listopada, 2020 8 przez Rafał Musidlak

Choć dla większości osób crossfitowe treningi obwodowe to szaleństwo, ja je po prostu kocham. A najbardziej lubię te, w których należy wykonywać zupełnie skrajne ćwiczenia. Kalistenika + ciężka sztanga + aeroby. To zmusza człowieka to tak zróżnicowanej pracy, że układ scalony w Twojej głowie się przepala.

Po co to robić? Wiele osób zadaje to pytanie. Albo biegasz, albo dźwigasz. Komu potrzebne są treningi, gdzie robi się wszystko naraz? Czy to jest trening na masę? Na siłę? Na wydolność?

Nie, to trening na sqrwysyństwo. Po którejś rundzie zdajesz sobie sprawę, że walka nie toczy się już o formę. Kiedy wiesz, że Twoje serce nie może już bardziej przyspieszyć… czujesz, że nogi mdleją… opadasz z sił, ale musisz chwycić za drążek bo czas goni.

To tak jakbyś uciekał przed wściekłym pitbullem. Nie dajesz już rady, ale nie masz wyjścia.

Ale po skończonym treningu wiesz, że jesteś o krok bliżej celu. By stać się tym „motherfucking badass”, którego nic nie może zaskoczyć.

HULK HOGAN – taką nazwę nosi ten trening i wygląda tak:

3 wspierania ciągiem (muscle ups)

5 zarzutów siłowych sztangi (power-cleans)

7 burpees

Całość należy zmieścić w 2-minutowej rundzie, a rund jest 10, czyli trening trwa 20 min.

(Every 2 minutes in 20 minutes)

Dodam, że standardowo waga sztangi powinna wynosić 185 lb (niecałe 85 kg) dla mężczyzn i 135 lb (61 kg) dla kobiet.

Ja stosuję damski ciężar i jestem w stanie wykonać jedynie 7 rund. Tak, Hulk Hogan mnie pokonał. I to z hukiem. Może gdybym zrzucał sztangę za każdym razem zamiast ją opuszczać – jak normalnie robią crossfitowcy – to zaoszczędziłbym nieco energii i dociągnął do 10tej rundy, nie wiem.

Tak czy owak, połączenie tych 3-ech ćwiczeń w jeden trening to wymysł szaleńca, ale samopoczucie, energia i subiektywnie odczuwalny „pałer” to coś dlaczego warto to robić. Trening na masę, siłę, wydolność? Kiedy musisz walczyć z samym sobą to trening na sqrwysyństwo.