PRZYSIAD – dwa ważne elementy

PRZYSIAD – dwa ważne elementy

27 marca, 2023 9 przez Rafał Musidlak

To powinno być oczywiste, a jednak nie jest. Wiele osób wykonuje to ćwiczenie w butach… do biegania. Dlaczego typowe, popularne sneakersy się do tego nie nadają?

Ponieważ mają miękką podeszwę i tak na dobrą sprawę to nie nadają się do niczego. Podobnie jak buty dedykowane biegaczom. Miękka podeszwa powoduje to, że część energii, jaką generujesz podczas przysiadu, idzie właśnie w buty.

To tak jakbyś wbijał gwoździa w deskę leżącą na gąbce. Dlatego lepiej stosować buty “barefoot”, zwykłe halówki lub tenisówki, buty do treningu siłowego, albo – jak robi wielu – dźwigać boso.

Im twardziej pod stopami, tym lepiej.

Kolejny błąd to wykonywanie przysiadów do kąta prostego. Definitywne musisz ten kąt przełamywać. Jeśli nie możesz, to pracuj nad mobilnością. Pamiętaj! Sprawność ponad ciężary. Więcej dowiesz się z artykułu poświęconemu właśnie temu tematowi:

https://amatortreningu.pl/jak-prawidlowo-robic-przysiady-ten-blad-kosztuje/

Bez względu na to, jaki rodzaj treningu siłowego wykonujesz, przysiady powinny być nieodłącznym elementem Twojego programu treningowego. Szczególnie, jeśli w ciągu dnia głównie przebywasz w pozycji siedzącej.

Zwróć uwagę na te dwa ważne elementy przysiadu i pamiętaj o nich na następnym treningu.

Pozdro!